Anasayfa EMEK Tütün üreticileri: Hükümet istifa

Tütün üreticileri: Hükümet istifa

Pazartesi, 02 Ekim 2017 12:08
Yazdır PDF

etha 20171002 tutuncular extH.Merkezi: Adıyamanlı tütün üretici ve satıcıları, Meclis'te bugün görüşülecek olan makaron veya yaprak sigara kağıdına ticari amaçla sarmalık kıyılmış tütün doldurarak satanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası öngören tasarıya tepki gösterdi.

Tütüncüler, bu sabah  Adıyaman Valiliği önünde bir araya geldi. Beraberlerinde getirdikleri kıyılmış tütünü Valiliğin önündeki yola atarak trafiğe kapatan tütüncüler, “Vali buraya”, “Vali istifa”, “Ahmet Aydın istifa” ve “Vekiller istifa” sloganları attı.

Ailelerin de katıldığı eylem dolayısıyla Valilik önüne çok sayıda TOMA ve zırhlı araç konuşlandırıldı. Polis tütüncülerin Valilik binasına yaklaşmasını engelledi. Tepkilerin dinmediği eylemde tütüncüler, Valilik’ten sonra kentin en işlek caddelerini trafiğe kapatarak AKP Adıyaman İl binasına doğru yürüyüşe geçti. Polisin sık sık kitlenin dağılması yönünde yaptığı anonslara rağmen tütüncüler, AKP il binasına yürüdü. AKP önünde tepkilerini dile getiren tütüncüler, sık sık “Hükümet istifa” sloganı attı. Kitle burada bir süre bekledikten sonra eylemi sonlandırdı. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü