Anasayfa EMEK (Video) Kazova işçilerinden direniş defilesi

(Video) Kazova işçilerinden direniş defilesi

Pazar, 29 Eylül 2013 10:29
Yazdır PDF

İstanbul: Aylardır direnişte olan Kazova işçileri işgal ettikleri fabrikada ürettikleri ürünleri defile ile halka tanıttı.

Hatırlanacağı üzerine işçiler 27 Şubat’ta maaşları ve tazminatları verilmeden işten çıkarıldığı için direnişe başlamış ve 28 Haziran günü ise Gezi Direnişinin coşkusu ile Bomonti’deki tekstil fabrikasını işgal etmişti. Daha sonra işçiler fabrikada üretime başladı.

 İşçiler, "Bu yılın modası işgal ve direniş" şiarıyla dün (28 Eylül) pek çok ünlü sanatçı, oyuncunun katıldı bir defile ile üretikleri kazakları kamuoyuna tanıttı.kazova resim

Pelin Batu, Cengiz Bozkurt, Serhat Tutumluer, Deniz Türkali, Nilüfer Açıkalın, Güler İnce, İlkay Akkaya, Pınar Aydınlar, Hakan Yeşilyurt gibi ünlü isimler işçilerin bu yılın modası olan kazakları giyerek “Direne direne kazanacağız” sloganları eşliğinde podyumda sergiledi.

Sanatçılar sahnede kazakları sergilerken tülbent, baretle, gaz maskesi vb şeyleri takarak Gezi Direnişine atıfta bulundu.

Sanatçılarla sahne çıkan direnişçi işçiler coşkulu bir şekilde alkışlandı. İşçiler yaptıkları konuşmada direnişlerini sürdürecekleri vurguladı.

Fabrika önünde yapılan etkinliğe Trampet, Bandista, Gülay, Grup Yorum, Hakan Yeşilyurt, İlkay Akkaya söyledikleri şarkılarla renk kattı.

Dün sonsuzluğa uğurlanan Usta oyuncu Tuncay Kurtiz “Tuncel Kurtiz ölümsüzdür” sloganları ile anılırken Kurtiz ile ilgili bir de senevizyon gösterildi.

Etkinliğe katılan direnişçi THY işçileri Kazova direnişini selamladı.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü