Anasayfa Güncel TODAP, “Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu” hazırladı

TODAP, “Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu” hazırladı

Pazartesi, 09 Ekim 2017 12:34
Yazdır PDF

todap lgntiler için klavuz hazırladıH. Merkezi: TODAP, “Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu” hazırladı.

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği’nin (TODAP), “Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu” hazırladı. Kılavuz, LGBTİ’lerle çalışan psikologlara, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dair temel kavramları, görüşme ilkelerini ve güncel bakış açılarını aktarırken, psikoloji alanında var olan homofobik ve transfobik yaklaşım ve uygulamaları sorguluyor.

Kılavuz aynı zamanda LGBTİ’leri “değiştirmeye”, “düzeltmeye”, “normalleştirmeye” çalışan yaklaşıma karşı, eğitimleri boyunca bu konuları tartışma, öğrenme fırsatı bulamamış olan ve bu nedenle LGBTİ’lerle mesleki alanda ilk kez karşılaştıklarında deneyimsizlik, şaşkınlık, çaresizlik hisleri yaşayan’ psikologlarla dayanışmayı, onları güçlendirmeyi hedefliyor.

Psikologlar ve psikoloji öğrencileri için hazırlanan kılavuzdan, genel olarak ruh sağlığı ile ilişkili tüm meslek çalışanları (psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, psikiyatri hemşireleri, rehber öğretmenler) faydalanması hedefleniyor. Basılı formatı ücretsiz olarak dernekten alınabilen kılavuza, PDF olarak internetten de erişilebiliyor. Kılavuzun basılı kitapçığına, Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine isim, meslek, kurum ve adres bilgileri gönderilerek ulaşılabilir.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü