Anasayfa Güncel DSG; “Birkaç gün içinde Rakka tamamen IŞİD'den temizlenecek”

DSG; “Birkaç gün içinde Rakka tamamen IŞİD'den temizlenecek”

Perşembe, 12 Ekim 2017 09:10
Yazdır PDF

ypd dsgH.Merkezi: YPG’nin içinde yer aldığı DSG Dış İlişkiler Sorumlusu Abdulaziz Yunus, birkaç güne kadar Rakka'nın tamamının IŞİD'den temizleneceğini söyledi.

Suriye'nin kuzeyindeki Rakka kentinde IŞİD ile çatışmalar sürerken sona doğru gidildiği DSG’nin kentin tamamını ele geçireceği belirtiliyor.

Konuya dair açıklama yapan DSG Dış İlişkiler Sorumlusu Abdulaziz Yunus, birkaç güne kadar Rakka'nın tamamının IŞİD'den temizleneceğini söyledi.

“Yakında tüm insanlığa Rakka müjdesini vereceği”

Yunus, “Rakka'da IŞİD bitmek üzere. Birkaç güne kadar kentin tamamı örgütten temizlenir. 2 veya 3 güne kadar Rakka IŞİD'den temizlenir. Rakka'yı çoktan almıştık, ama siviller nedeniyle operasyon uzun sürdü. Çok sayıda sivil vardı. IŞİD sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyordu. DSG sivilleri yavaş yavaş çıkartıyor. Kalan son siviller de kentten çıkarılsa Rakka biter. IŞİD Suriye'de bitmek üzere. Örgüt şimdiden Rakka nedeniyle büyük bir çöküntü ve moralsizlik içerisinde. Yakında tüm insanlığa Rakka müjdesini vereceğiz. IŞİD Suriye'de nerede olursa olsun orada örgütü temizleyeceğiz” diye belirtti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü