GüncelManşet

1 MAYIS | Gülsuyu ve Gülensu’da 1 Mayıs çalışmaları

Partizan okurları, İstanbul’da 1 Mayıs çalışmaları kapsamında Gülsuyu-Gülensu’da şehit ve tutsak aileleri başta olmak üzere ev ziyaretleri ve sticker çalışması gerçekleştirdi. Mahalle halkı çeteleşmenin artmasından şikayetçi…

İstanbul: Partizan okurları 1 Mayıs öncesi kitle faaliyeti ve sticker çalışmalarını Gülsuyu Mahallesi’nde okur ziyaretleri ile sürdürüyor.

Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerinde tutsak ve şehit aileleri başta olmak üzere çok sayıda eve ziyarette bulunan Partizan okurları, mahallenin çeşitli bölgelerinde 1 Mayıs gündemli sticker çalışmaları yaptı.

 

“Bu mahallede gençler ya devrimci olur ya da çeteci”

Yapılan ziyaretler sırasında mahalle halkı, çeteleşmenin yoğunluğuna ve her köşede bir torbacının varlığına dikkat çekerek; bu durumda en acı olanın da çeteleşmeye en yoğun katılımın kendi çocukları, mahalledeki halk gençliği içerisinden yaşanmasını örnek gösteriyor.

Son dönemlerde devrimci faaliyetlerin ve devrimci kurumların mahallede çok zayıfladığını, bunun da çeteleşmeyi artırdığını anlatan mahalle halkı, bir dönem devrimci faaliyetler içerisinde yer alan gençlerin bir kısmının da bugün çetelerle iç içe olduğunu anlatıyorlar.

Mahalledeki devrimci yapıların güçlü oldukları dönemde yaptıkları ciddi hataların bu konuda payı olduğunu düşündüklerini anlatan mahalle halkı; gruplaşmaların çok yoğun olduğuna, gençlerin politik ve siyasal yetkinleşme konusuna uzak durduklarına ve devrimci yapıların da bu konuda zayıf kaldıklarına dikkat çektiler. Bundan kaynaklı yaşanan sorunların da mahalle gençlerinin devrimcilerden uzaklaşmasına neden olduğunu söylediler.

“Bu mahallede gençler ya devrimci olur ya da çeteci” diyen bir mahalleli, son dönemde gençlerin çoğunlukla çetelerle hareket ettiğine, devrimcilerin ise “torbacı döverek”, “çete gibi hareket ederek” bu sorunu çözemeyeceklerine vurgu yaptı. Bunun için mahallede daha halkın katılımının olduğu örgütlenmeler olması gerektiğini söyledi.

 

1 Mayıs’a çağrı

Yaptığımız ziyaretlerde kimi zaman Proletarya Partisi’nin son dönemlerde yaşadığı sorunlar üzerine sorular soran mahalle halkı, bu durumun aslında çok şaşırtıcı olmadığını söyleyerek yaşananların bu denli devrimciliğe yakışmayan boyutlara evrilmesinin de düşman sevindirdiğini söyledi.

Sohbetlerimiz Maltepe’de güçlü ve birleşik bir 1 Mayıs mitinginde buluşma çağrıları ile sona erdi”

{gallery}gulsuyu-sulensuyu-1-mayis-calisma{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu