Güncel

1 Mayıs Çalışmalarına İzmir Polisinden Engelleme Girişimi!

İzmir: 1 Mayıs’a az günler kala, çalışmalarımızı yoğunlaştırdığımız şu günlerde; İzmir polisi de çalışmalarımızı engelleme girişimini sürdürüyor.

Afiş ve bildiri dağıtımları, ev ziyaretleri yaparak ördüğümüz 1 Mayıs çalışmalarında, son olarak 21 Nisan Pazar günü İngiliztepe Pazar Yeri’nde stand açarak, Pazar içinde sesli ajitasyonlarla bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

Kürtçe ve Türkçe yaptığımız ajitasyonlarda, halkı “1 Mayıs’da Sümerbank önünde buluşmaya” çağırarak, esnaf ve mahalle halkına bildirilerimizi ulaşrtırdık.

Çalışmalarımızdan rahatsız olan İzmir polisi, toplu bildiri dağıtımı için Pazar içine girdiğimiz sırada standta nöbetçi bıraktığımız arkadaşın başına toplanarak, standı kaldırmasını talep etti. Arkadaşımız ise standın ve faaliyetin meşru olduğunu ifade ederek, hiçbir şekilde kaldırılmayacağını söyledi.

Pazara gelen mahalle halkının da sahiplenerek, standımızın başında durması ise çalışmanın dikkat çeken yönlerinden birisiydi. Pazar içindeki arkadaşların gelmesi üzerine tekrar polis standa gelerek; kaldırılması talebini yenilerken, yoldaşlarımızın kararlı duruşu ve insanların sahiplernmesi üzerine polisa araçlarına binerek gitti.

Bir süre daha bildiri ve ajitasyon çalışmasını sürdüren yoldaşrımız ise, bildirilerimizi tükettikten sonra, faaliyeti noktalandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu