Güncel

10’u çocuk 18 kişi gözaltında!

H.Merkez: Devletin gözaltı terörü devam ediyor. Devlet bir taraftan “barış” propagandası yaparken diğer taraftan gözaltılara, tutuklamalara, baskılara devam ederek ne kadar “samimi” olduğunu bir kez daha gösterdi.

İstanbul’da dün sabah(11 Şubat) ev baskınlarıyla 4 ayrı ilçeye eş zamanlı olarak “KCK” adı altında yapılan operasyonla BDP yöneticisi Perihan Adalmış ve BDP Şirinevler İlçe yönetici Mehmet Çiçek’in içlerinde olduğu 10’u çocuk olmak üzere 18 kişi gözaltına alınmıştı.

İstanbul’da Bağcılar, Güngören ve Bahçelievler ilçelerinde dün sabah saatlerinde “KCK/PKK” üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 18 kişinin bu gün “ ifadesi” alınmak üzerine emniyete getirildiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 10 çocuk Bahçelievler, Bağcılar ve Küçükçekmece ilçelerindeki çocuk şubelerde, 8 kişi ise Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’de tutulduğu belirtildi. Dosyada “gizlilik” kararı bulunduğu ancak avukatlardan edinilen bilgilere göre, gözaltına alınanların 18 kişinin“KCK üyeliğiyle” suçlanıyor. Gözaltında tutulan çocuklar için ek gözaltı süresi istediği, diğer 8 kişinin ise Perşembe günü çağlayan Adliyesine getirilmesi bekleniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu