GüncelManşet

12 Askeri Anlaşma İptal Edilsin

H.Merkezi: “Filistin için İsrail’e boykot girişimi” tarafından Filistin’de yaşanan katliama sessiz kalınmaması ve Türkiye, İsrail arasındaki 12 askeri anlaşmanın iptal edilmesi için 16 Ağustos, Cumartesi Saraçhane Parkı – Fatih’te eylem gerçekleştirecek. Bir açıklama ile çağrısı yapılan eylemin tam metni:

İsrail İşgal Devleti ile yapılan 12 Askeri Anlaşma İptal Edilsin

İsrail, Filistin halkını katletmeye devam ediyor. 1920’yi aşkın Filistinli işgal güçlerinin askerleri tarafından soğukkanlılıkla öldürüldü, 9800’den fazla Filistinli yaralandı, 70 binden fazla Filistinli evsiz, bir milyon 700 bin insan elektrikten ve temiz sudan yoksun bırakıldı.

İsrail’in elini güçlendiren de (ABD başta olmak üzere) uluslararası destektir ve askeri üstünlüğünü uluslararası askeri anlaşmalara borçludur. İsrail’e verilen uluslararası desteğin kesilmesi, Filistin halkının yanında yer almanın birinci koşuludur.  Tam da bu nedenle; Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (BDS) kampanyasına destek verilmesi için  Filistin halkının yaptığı uluslararası çağrıya kulak veriyor ve Türkiye hükümetinden, var olan ve hâlâ iptal edilmemiş 12 askeri anlaşmanın feshedilmesini talep ediyoruz.

Filistin direniş örgütlerinin ortak heyeti; Kahire’de yapılan görüşmelerde, Filistin ve direniş taleplerinin kabul ettirilmesi yönünde bir mücadele sürdürülmektedir. Filistin direniş örgütleri, uluslararası dayanışma, dünyanın her yerinde Filistin dostlarının yaptığı gösteriler ve BDS kampanyası dışında hiçbir politik destek olmaksızın,  tamamen yalnız bir halde, direniyor. Tek silahları Filistin halkının gösterdiği direniş ve dayanıklılık.

Filistin halkının yalnız olmadığını göstermek ve Filistin’e Özgürlük, İsrail’le Olan Tüm İlişkiler Kesilsin talepleriyle bir kez daha sokağa çıkıyoruz. Başta askeri anlaşmalar olmak üzere tüm ilişkilerin kesilmesi için sizleri de sesimizi birlikte yükseltmeye ve eylemimize katılmaya davet ediyoruz.

 

Tarih: 16 Ağustos, Cumartesi

Saat: 16.00

Yer: Saraçhane Parkı – Fatih

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu