Güncel

12 Eylül Utanç Müzesi Ankara halkıyla buluşuyor!

H. Merkezi: Devrimci 78’liler Federasyonu 8 Eylül 2017 günü saat 18’da açılışını yapacağı 12 Eylül Utanç Müzesi için Ankara halkına çağrı yapıyor.

Devrimci 78’liler Federasyonu kamuoyuna yaptığı açıklamada, “Devrimci 78’liler Federasyonu, kuruluş amaçları doğrultusunda başta 12 Eylül darbesi olmak üzere gelmiş geçmiş tüm darbelerle ve darbe kültürü ile hesaplaşmak, yeni darbelerin olmaması için demokrasi kültürünü yerleştirmek, darbe düzeninin katliamlarını teşhir etmek için 12 Eylül Utanç Müzesi adıyla güncel tema ve vurguları öne çıkartarak, (demokrasi, barış ve kardeşlik, çocuklar ve anneleri öne çıkaran ve savaş karşıtı temalarla) 5 yıl Çankaya Belediyesi’nin katkıları ve desteği ile Çağdaş Sanatlar Merkezinde Ankara halkıyla buluştu” dedi.

 

12 Eylül Utanç Müzesinin teması “Ne darbe ne diktatörlük”

12 Eylül’ün AKP eliyle yeniden tahkim edilerek devam ettiğine dikkat çeken Devrimci 78’liler Federasyonu, 15 Temmuz darbe girişiminin “Allah’ın bir lütfu” olarak görüldüğüne ve fırsata çevrildiğini belirtti. OHAL ve KHK ile oluşturdukları diktatörlüklerin, gayrimeşru 16 Nisan referandumu ile meşrulaştırmaya çalışıldığını kaydeden Devrimci 78’liler Federasyonu, ülkede bir vesayet ve dikta rejimi tesis edilmeye çalışıldığını söyledi.

Devrimci 78’liler Federasyonu, “15 Temmuz darbe girişiminin hemen ertesi gününde “Ne darbe ne diktatörlük” diyerek tek seçeneğin demokrasi olduğunu vurgulamış, o günden bu güne darbeye ve diktatörlüğe karşı mücadelesine devam etmektedir” dedi.  Bu nedenle bu sene 12 Eylül Utanç Müzemizin teması “Ne darbe ne diktatörlük” olarak belirlendiğini ifade eden Devrimci 78’liler Federasyonu, 7 Haziran seçimlerinden bu yana ülkenin katliamlar ülkesi olduğunu kaydetti.  Denetimli, toplu katliamlarla yüzlerce insanın yaşamını yitirdiğini dile getirerek, bu sebeple müze faaliyetlerinde katliamların öne çıktığını söyledi.

Devrimci 78’liler Federasyonu, “8 Eylül 2017 günü saat 18.00’da açılışını yapacağımız 12 Eylül Utanç Müzesi Ankara halkıyla buluşacaktır”dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu