GüncelKültür&Sanat

16. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs’ta başlıyor: “Hangi Kadraja Sığar?”

Pandemi nedeniyle bu yıl da çevrimiçi olarak düzenlenecek 16. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), 1 Mayıs’taki “açılış gecesi” ile başlıyor

Bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, dünyadan ve Türkiye’den emekçilerin, işsizlerin, kadınların, LGBTİ+’ların, gençlerin mücadelesini anlatıyor ve yaşanılan haksızlık ve adaletsizlikler “Hangi Kadraja Sığar” diye soruyor.

Pandemi nedeniyle bu yıl da çevrimiçi (online) olarak düzenlenen festivalin “açılış gecesi” 1 Mayıs 2021’de, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde çevrimiçi olarak İFF’nin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan etkinliğin sunuculuğunu Yeliz Kuvancı üstlenecek. Birçok ülkeden konukla canlı yayın bağlantıları gerçekleştirilecek etkinlikte Ezhel, Omar ve Anchorus da şarkılarıyla yer alacak.

Yönetmenliğini Carlos Cazurro’nun üstlendiği, İspanya’daki bir sahilde hepsi kadınlardan oluşan yerel kabuklu deniz hayvanı çiftçilerinin işlerini kaybetmemek için verdiği mücadeleyi anlatan “El Cielo Es Nuestro Techo” (Sınırımız Gökyüzü) ise festivalin açılış filmi olarak gösterilecek.

Açılıştan sonraki günlerde yapılacak film gösterimi ve söyleşiler yine YouTube üzerinden canlı olarak izlenebilecek, izleyiciler yönetmenlere sorular sorabilecek. Gösterimler, 9 Mayıs 2021’e kadar devam edecek.

Gün gün filmlerin gösterim programı için tıklayınız!

Festival broşürü için tıklayınız!

Festivalde gösterilecek filmler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız! (Filmler sadece birer kez ve belirtilen saatlerde gösterilecektir.)

İFF’yi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

facebook.com/iscifilmlerifestivali

twitter.com/iscifilmfest

instagram.com/iscifilmleri

İFF’nin YouTube kanalına abone olmayı unutmayın: https://www.youtube.com/c/işçifilmlerifestivali

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu