Kültür&Sanat

1.Uluslararası Ovacık Sanat Günleri yasaklandı

H. Merkezi: Dersim Ovacık Belediyesi’nin 24-30 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceği Sanat Günleri OHAL kapsamında yasaklandı.

 Dersim’de Munzur Festivali’nin ardından 24-30 Temmuz tarihleri arasında Ovacık Belediyesi’nin düzenleyeceği Sanat Günleri de yasaklandı.

Ovacık Belediyesi’nin 24-30 Temmuz tarihlerinde yapacağını açıkladığı 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri, valilik tarafından “güvenlik” bahane edilerek yasaklandı.

Sanat günlerinde müzik, sosyoloji, felsefe, fotoğraf, heykel ve çocuk atölyeleri yapılacağı açıklanırken, “Babamın Kanatları” film gösterimi ve sanatçı Menderes Samancılar ile söyleşi de planlanıyor.

Ovacık Belediyesi, karara ilişkin yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

Uzun süreden beri emek vererek hazırlıklarını yapmış olduğumuz 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri olağanüstü hal – güvenlik vb. nedenler ileri sürülerek ilçe ve il mülki amirleri tarafından izin verilmemiştir. Bir haftaya yayılan sanat günleri programımız müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar yapmayı planladığımız atölye çalışmalarına yetkililer tarafından izin verilmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir. Bu hazırlıklar boyunca bizim yanımızda olan aydın, yazar, müzisyen ve diğer sanat dallarında bize destek olan sanatsever bütün dostlarımıza teşekkür ederiz

Belediye, daha sonra geniş bir açıklama yapacağını da duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu