Güncel

25 gün oldu, Hurşit Külter nerede?

H. Merkezi: DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor. 25 gündür akıbeti bilinmeyen Külter’in annesi “Oğlumu devlet aldı, ‘elimizde değil’ açıklamaları yapmasınlar” dedi.

 

25 gün oldu, Hurşit Külter nerede?

Akıbeti 25 gündür bilinmeyen Hurşit Külter için yapılan başvurulardan da herhangi bir sonuç alınamazken; adli, kolluk ve idari birimler, tanık ifadelerine rağmen Külter’in gözaltına alınmadığını savunuyor.

 

“Onu kaybedenlerden davacıyım. Oğlumu getirsinler bana”

İnsan Hakları Örgütleri ise Külter’in bulunması için girişimlerini sürdürüyor. Dün bir açıklama yapan Hurşit Külter’in kardeşi Zehra Külter, ağabeyinin akıbeti için başvurdukları tüm devlet kurumlarının “elimizde değil” dediğini belirterek, “Biz, ağabeyimin devletin elinde olduğunu biliyoruz. Onun nerede olduğunu bizden saklıyorlar” diye konuştu. Zehra Külter, “90’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin yaşanmaması için ayağa kalkıp ses çıkarın” çağrısı yaptı.

Anne Kerime Külter de yetkililere seslenerek “Oğlumu devlet aldı, biliyoruz bunu. Devlet hiç, ‘elimizde değil’ açıklamaları yapmasın. Onu kaybedenlerden davacıyım. Oğlumu getirsinler bana” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu