Kadın

25 Kasım Çalışmalarımızı Kadınlı Erkekli Sürdürüyoruz!

Sarıgazi:Türkiye’de gün geçmiyor ki yeni gündemler doğuyor insanlar daha bir konuyu tartışırken bir başka konuyla üstünü örtbas etmeye çalışan dönemin iktidar partisinin  Başbakanı R.T. Erdoğan  gün geçtikçe batmaktadır. 4+4+4 sistemi, 3 çocuk meselesi, kürtaj sorunu, kadın istihdam paketi ve kadınlı erkekli ev baskınları ile son zamanlarda kadınları hedef alan Devletin en çok kadınlardan korktuğu aşikârdır! Korkuyorlar çünkü!  Gezi isyanıyla zincirlerini kıran sokaklarda barikat başlarında toma’sına, polisine, biber gazına, copuna, her türlü baskı ve zorbalıklara karşı kafa tutan , “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” diyen kadınların neler yapacağını devlet daha iyi biliyor.

 Bizler Sarıgazi Yeni Demokrat Kadın olarak “25 Kasım korku duvarlarımıza darbe vurduğumuz gün olsun” şiarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 9 Kasımda Sarıgazi Yenidoğan’da broşürlerimizle kadınlarımıza gittik mahallelerde çok güzel sohbetler kurduk gördük ki ufacık bir kıvılcım biz kadınları sokağa dökmeye yetecek! Bir ablayla sohbet esnasında bende geleceğim koca şiddetine devlet şiddetine ana baba şiddetine  karşı en önlerde yürüyeceğim diyen abla bizlerin daha bir coşkuyla çalışmamızı sağladı.

10 Kasımda ise Taşdelen Aydınlar Mahallesinde idik YDK ve YDG’li yoldaşlarla ortaklaşa  afiş çalışması broşür dağıtımı ve yazılamalar yaparak biz 25 Kasımı kadınlı erkekli örgütledik! Bizler bütün annelerin göz yaşlarının bittiği, alanların kadınlarla ortak yaşam haline geldiği bir dünya görene kadar her yerdeyiz..!

Yeni Demokrat Kadın

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu