Emek

4+4+4’e Pertek’ten Tepki…

AKP hükümetinin 4+4+4 kademeli eğitim sistemine karşı, Eğitim-Sen Türkiye’nin pek çok ilinde eylemler düzenledi. Bu eylemlerden bir tanesi de Pertek’te yapıldı.

Saat 11.30’da Öğretmenevi’nde toplanan Eğitim-Sen’liler, sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti.

Belediye binası önünde yapılan açıklamada; Başbakan’ın ‘Dindar nesil yetiştirmek istiyoruz’ söylemlerinden hemen sonra gündeme gelen zorunlu eğitimin kendi içinde kademelendirilerek 12 yıla çıkarılması girişimleri, bütün itirazlarımıza rağmen sürmektedir. AKP hükümeti, zorunlu eğitimin süresini arttırma bahanesiyle, temel eğitimi 4 4 4 şeklinde kademelendirerek, eğitim sistemini kendi siyasal ve ideolojik amaçlarına uygun bir şekilde biçimlendirmek istemektedir. Yıllardır verdiği fiili meşru mücadeleyle ‘hak verilmez alınır’ ilkesini rehber edinen KESK’in, kamu emekçilerini kapı kulu olarak gören mevcut zihniyetin ürünü olan bu yasa tasarısına karşı, mücadelesinde yarattığı değerlere yakışır bir direnç ve kararlılık göstereceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır” denildi.

Ayrıca açıklamada Esenyurt’ta 11 işçinin hayatını kaybetmesi, Sivas davasının zaman aşımına uğraması ve sonrasın adliye önünde polisin halka saldırması, Kütahya’da ki linç girişimlerine değinilerek, devlet eliyle gerçekleşen faşist saldırılar teşhir edildi. Eyleme Partizan da destek verdi.

Pertek Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu