Güncel

Adana’da Deniz Poyraz’ın katledilmesi protesto edildi

İzmir’de HDP’ye yönelik faşist saldırı ve Deniz Poyraz’ın katledilmesi Adana’da Adana Demokrasi Güçleri tarafından protesto edildi.

“Faşizme karşı omuz omuza” pankartının açıldığı eylemde “Şehit namirin” ve “HDP halktır halk burada” sloganları atıldı.

İnönü Parkı’nda yapılan basın açıklamasını İHD Adana Şubesi Başkanı Yakup Ataş okudu. Ataş açıklamada, “HDP İzmir İl binasına dün gerçekleşen faşist saldırı ve devrimci yurtsever bir kadın olan Deniz Poyraz’ın vahşice katledilmesi , geçmişin faili belli katliamlarının devamı ve ırkçı faşist zihniyetin kanlı gelecek tezahürüdür. Biz bu katliamları biliyoruz, katliamın tetiğini çekenleri, tetiği çektirenleri tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ataş açıklamada şöyle konuştu:

HDP’yi, Demokratik ve devrimci güçleri, İnsan Hakları savunucularını, sendika ve emek örgütlerini yani kendileri dışındaki herkesi ve her kesimi bunun önünde engel görüyorlar, bu nedenle azgınca saldırıyorlar. Kürt Halkına ve emekçilere dönük bu saldırı dalgası, düzen karşıtı bütün güçleri birleştirdi, bundan sonraki süreçte bu birleşik mücadele kaos ve katliamdan, şiddetten beslenenlerin asıl korkusu olacaktır.

    Bu zulüm düzeninin saldırıları, devrimci-demokrat ve yurtsever güçleri yıldırmak bir yana, daha fazla mücadeleye, daha fazla büyümeye ve güçlenmeye teşvik edecektir, etmelidir. Deniz Poyraz’ın annesinin şu sözleri; “Yıkılmam, ayaktayım. Halkım için, çocuklarım için, mücadele için ayaktayım. Deniz Gezmiş’in ismini Deniz’e koymuştum. Deniz gitti, bin Deniz gelecek dünyaya” emekçi halkların ve devrimci-demokrat güçlerin gerçek ruh halini yansıtıyor. Hepimiz mücadele de birer Deniz olacağız. Buradan bir kere daha haykırıyoruz ne HDP’yi, ne de bu ülkenin devrimci-demokrat-yurtsever güçlerini bitiremezsiniz! Yıldıramazsınız! Biz Kazanacağız!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu