GüncelManşet

Adana’da Özgür Gelecek okurları buluştu

Adana: Özgür Gelecek gazetesinin birçok alanda gerçekleştirdiği okur toplantılarına dün (1 Şubat) Adana’da devam edildi. Okurların politik sohbetlerle zenginleştirdiği buluşmada “gazetenin niteliği ve süreçteki önemi rolü”, “T. Kürdistanı’nda katliama uğrayan halkla dayanışmak için Özgür Gelecek gazetesinin kampanyası” ve “gazete dağıtımı” başlıkları tartışıldı.

İçerik olarak okurların makale ve haberler ile gazeteyi zenginleştireceği belirtilerek gazetede edebiyat, sanat ve kültür alanından haberlerin yayımlanmasına ve artmasına yönelik tartışmalar yaşanırken kitlelerin ilgi alanına göre makale ve haberlerle beraber Kürtçe’ye de yer verilmesi gerektiği dile getirildi.

 

“Kampanya ile dayanışma şiarı gelişti”

Gazetenin halkın örgütlenmesinde önemi vurgulanan tartışmalarda gazetenin neden okunması gerektiği ve sahiplenilmesi üzerine konuşmalar yapıldıktan sonra gazetenin 1 aylık gelirlerini T. Kürdistanı’da katliama maruz kalan Kürt halkıyla dayanışma amaçlı başlatmış olduğu kampanyaya yönelik diyaloglar gerçekleşti.

Yapılan gözlemlerde kampanya dahilinde halkın mücadelesinin sahiplendiği belirtilerek Kürt halkı ile dayanışma şiarının geliştirildiği vurgulanıp Kürt halkının mahallelerdeki gazete çalışmalarında okurlarımızı sahiplendikleri belirtildi.

Gazete dağıtımı ve doğal muhabirlik hakkında tartışmalarla beraber toplantı kitle çalışmalarının devamlılığı vurgusu ile sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu