Emek

Adana’da tarım işçilerinin isyanı!

H.Merkezi: Adana’nın Yüreğir ilçesinde bulunan Çotlu ve Denizsüren köylerinde meralara çadır kurmak isteyen tarım işçileri meradan çıkarılmak isteniyor.

İşçiler buradaki meraların 2011’de kaymakamlık tarafından çadır yeri olarak belirlenmesine rağmen şimdi bölgeden meraları ezdikleri gerekçesiyle uzaklaştırmak istendiklerini ifade etti.

Tarım işçileri mera başkanının meraların kullanımı için Kaymakamlığa başvurduklarını ancak kaymakamlığın, kurulmuş olan 33 çadırın kaldırılmasını istediğini söyledi. İşçilerden Emine Dörtel, “Şu an çadırın içindeyiz ve yağan yağmur çadırın içini doldurmuş. Bu şartlar altında yaşıyoruz. Altımıza ve çadırının üstüne naylon koymamıza rağmen yine de su alıyoruz. Bu koşullarımızın iyileştirilmesini istiyoruz” şeklindeki sözlerle duruma tepki gösterdi.

Tarım işçileri elektriksizlik, beslenme, temiz su, alt yapı, çocukların bakımı, sağlık hizmeti vb. pek çok sorun yaşadıklarını belirtti. Tarım işçileri gittikleri her yer de benzeri sorunlarla sürekli karşılaştıklarını söyledi.

 

[widgetkit id=33]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu