Kadın

AKP’li Canikli, Rabia Naz’ın babasına dava açtı

AKP’li Nurettin Canikli, sosyal medya hesabından Rabia Naz’ın babasına iftira davası açtığını duyurdu.

Baba Şaban Vatan’ın, 11 yaşındaki kızı Rabia Naz Vatan’ın ölümünü örtbas ettiği gerekçesiyle suçladığı AKP Genel Başkan yardımcısı Nurettin Canikli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Canikli, baba Şaban Vatan’ın kendisine iftira attığını gerekçe göstererek dava açtığını duyurdu.

Olayla hiçbir ilişkisi olmadığı ve gerçeğin açığa kavuşması için gerekirse dokunulmazlığının kaldırılabileceğini söyleyen Canikli, “Bunun yanında, İçişleri ve Adalet Bakanlarımızı arayarak; konuyla ilgili tüm iddiaların kapsamlı olarak acılı babanın iddia ve şüphelerini de giderecek şekilde yeniden araştırılması ve soruşturulmasını, gerçek ne ise bir an önce ortaya çıkartılmasını talep ettim.” dedi.

Canikli açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

“Dava açtığım hakaret ve iftiralarla ilgili baba Şaban Vatan’ın mesajlarının çok küçük bir bölümünü örnek olarak bu açıklamaya ekliyorum. Açtığım davalar, sadece hakaret ve iftiralarla ilgilidir.

Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili olarak babanın yaptığı paylaşım ve iddiaların engellenmesine yönelik değildir. Acılı baba olmak, olayla ilgili hiçbir şekilde dahli olmayan şahsıma her gün hakaret ve iftiralarda bulunmanın bir gerekçesi olamaz. Bu vesileyle Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili iddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulması ve adaletin yerini bulmasını içtenlikle temenni ediyorum.”

(Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu