GüncelManşet

AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan

H.Merkezi: Ankara’da ATO Kongre Merkezi’nde yapılan bir etkinlikle Cumhurbaşkanı adayını açıklaması beklenen AKP bugün adayını duyurdu. Genel Başkanvekili ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tayyip Erdoğan’ın adaylığını açıkladı.

Basına yansıyan bilgilere göre, yapılan toplantıya 21-22-23 ve 24. dönem milletvekilleri, bakanlar, bakan yardımcıları, il-ilçe-belde-belediye başkanları, MKYK üyeleri, büyük kongre delegeleri, il başkanları ve parti kurucuları davet edildi.

Etkinlikte söz alan Mehmet Ali Şahin: “Sevgili gönül dostları işte bugün cumhurbaşkanını halkın belirleyeceği bir seçime hazırlanıyoruz. Biz AK Parti olarak uzun bir aday tespit süreci yaşadık. Sayın Başbakanımızın, genel başkanımızın başkanlığında, her kesimle istişarelerde bulunduk. Teşikatlarımızla belediye başkanlarımızla görüştük. STK’ların ve siyasi partilerin görüşlerini aldık, halkın nabzını tuttuk. Milletin reisi cumhur olarak, cumhurun başı olarak görmek istediği ismi nihayet tespit ettik.

Biliyorsunuz bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için en az 20 milletvekilinin imzasıyla aday gösterilmesi gerekiyor. Biz grubumuzdaki tüm vekil arkadaşlarımızın imzalarını topladık. Evet tüm milletvekili arkadaşlarımızın.

İmzalarıyla ittifaklarıyla cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. Aziz milletimizin takdirlerine sunmaya karar verdik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci cumhurbaşkanı adayı genel başkanımız başbakanımız İstanbul milletvekili Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum.” sözleriyle AKP’nin Cumhurbaşkanı adayını kamuoyuna duyurdu.

Öte yandan AKP, geçmiş kongrelerde olduğu gibi bazı gazete ve televizyonlara ambargo koydu. Sözcü, Yurt, Birgün, Evrensel ve Aydınlık gazeteleri ile Halk TV, Ulusal Kanal ve Hayat TV gibi basın kuruluşlarına toplantı için davet gitmedi.

AKP’nin aday tanıtım etkinliği devam ediyor.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu