Güncel

Aksaray’da açlık grevine desteğe saldırı (Yenilendi-Video)

İstanbul: Bugün (4 Kasım) BDP Fatih İlçe Örgütü’nün çağrısıyla saat 13.00’te Aksaray Meydanı’nda buluşacak kitleye eylem başlamadan polis gaz bombaları ile saldırdı.

Geçtiğimiz yıl “sivil itaatsizlik çadırı ve eylemleri”nin merkezi haline gelen Aksaray Meydanı dün akşam saatlerinden itibaren polis barikatıyla çevrildi. Polis bu çabasıyla, bugün saldıracağını göstermiş oldu!

12.45’ten itibaren ara sokaklara da kurulan barikatlarla basın açıklaması için biraraya gelen kitlenin meydana gidişi engellendi.

Bu sırada “Ölüm değil, çözüm”, “Baskılar bizi yıldıramaz” vb. sloganlar atan kitleye gaz bombalarıyla saldıran çevik kuvvet bölgedeki esnaf ve halkı da hedef aldı.

Kolluk güçlerinin saldırısı ile beraber ara sokaklara çekilen kitle burada barikatlar kurarak direnişe geçti. Vatan Caddesi, Horhor Caddesi ve Millet Caddesin’de polis saldırılarına taşlarla karşılık veren kitle “Bıji serok Apo“,”PKK halktır halk burada”, “Yaşasın Zindan direnişimiz” sloganlarını attı.

Aksaray’ın ara sokaklarını gaza boğan polis, keyfi gözaltılar yaparak çevrede toplanan kalabalığa saldırıyor. Esnafları dükkanlarını kapatması için tehdit eden polis, görüntü almak isteyen basına da engel oluyor. Hedef gözeterek kitleye dönük saldırıda şuana kadar 6 kişi yaralandı. Gözaltı sayısı ise ilk belirlemelere göre 14.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=zE6JJsG-IRk&feature=g-upl{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu