Gençlik

Ali İsmail katledildiği sokakta anıldı

Eskişehir: Bundan tam 1 sene önce 2 Haziran 2013’te üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de Gezi İsyanı’na destek eylemlerinde sokağa çıkmış, polis saldırısından kaçarken girdiği ara sokakta polis ve sivil faşistler tarafından pusuya düşürülerek katledilmişti.

Dün (2 Haziran) Eskişehir halkı Ali İsmail’i anmak ve öfkesini bir kez daha haykırmak için yoğun yağmura rağmen Ali’nin katledildiği sokağa yürüdü. Ali İsmail’in ailesi de yürüyüşe katıldı.

 

“Binlerce Ali İsmail yaşıyor”

Anma etkinliğinde konuşan Ali İsmail’in babası “Ali’mi bizden aldılar ancak binlerce evladım oldu. Hepinizle gurur duyuyorum” derken Ali’nin abisi Gürkan KorkmazAli’mizi faşistler katletti. Katil devlettir. Burada yine bir şeyler olabilir, sizden isteğim provokasyona gelmemeniz. Biz katillerin peşindeyiz adalet istiyoruz. Ali İsmail’i katlettiler ancak binlerce Ali İsmail hala yaşıyor” dedi.

Ali İsmail’i katledenlerin içinde olan fırıncının dükkânına ve çevresine yazılamalar yapıldığı görüldü. Eylem sırasında sık sık “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür”, “Katil Devlet Hesap Verecek”, ”Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganları atıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu