GüncelManşet

(Foto)Ali İsmail Korkmaz Antakyalılar Tarafından Unutulmadı.

 

Antakya: Ali İsmail Korkmaz katledilişinin birinci yıl dönümünde Antakya’da binlerce kişinin tarafından büyük bir öfkeyle anıldı.

Gezi isyanında katılan Ali İsmail Korkmaz’ın katledilişinin üzerinden bir yıl geçmesinin üzerinden Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Ailesi tarafından örgütlenen anma 10 Temmuz günü Sümer amfide binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Gece boyunca anmanın dikkat çeken özelliği ise herkesin büyük öfke için oluşuydu. Amfiye sığamayan insanların dışarıda anmayı büyük bir ilgiyle takip etmeye çalıştı. Anma sırasında binlerce kişi hep bir ağızdan “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür”, “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarını gece boyunca haykırdı.

Anma programında sahneye çıkıp Arapça ve Türkçe konuşma yapan Gezi şehitleri ailelerinden olan Emsal Atakan, Hatice Cömert, Safi Sarısülük, Sami Elvan, Gürkan Korkmaz, Emel Korkmaz, Baba Korkmaz ve Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Gezi direnişinde şehit düşen evlatlarının mücadelelerini sahiplendiklerini, aradan bir yıl geçmesine karşın binlerce evlatları olduğunu, çocuklarını katledenlerin hesabını sormak için mahkemelerin peşini bırakmayacaklarını söyleyerek katliamın baş sorumlularından Tayyip Erdoğan’a lanet okudular.

Sahnede konuşmaları sırasında sık sık duygulanan ailelere kitle destek çıkarak “Ağlama Ana Evlatların Burada” Gezi Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarını attı.

Konuşmaların ardından anma programına katılan mesre el emel, Kaldırım Müzik Topluluğu, Tolga Sağ, İlkkay Akkaya, Pınar Aydınlar, Haluk Levent ve Hilmi Yarıcı konser verdi. Konserler sırasında insanlar türkülere, deyişlere ve marşlara eşlik etti. Gece sırasında Pınar Aydınların konuşmasının ardından binlerce büyük coşkuyla ayağa kalkarak slogan ve alkış tuttu. Konserlerin son bulmasıyla Ali İsmail Korkmaz’ın anma programı sonlandırıldı.

Antakya YDG basın komisyonu

[widgetkit id=803]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu