Gençlik

“Ali İsmail Korkmaz Onurumuzdur”

Eskişehir: Ali İsmail Korkmaz’ın katledilmesinden sonra Anadolu Üniversitesi öğrencileri Ali’nin isminin okulda bulunan Merkez Kütüphanesine verilmesini istemiş, bu istek doğrultusunda binlerce imza toplanmıştı.

Bugün (24 Ekim) sabah saatlerinde yapılan protesto ve polis saldırısından sonra dağılmayan öğrenciler Ali İsmail’in fakültesi olan Eğitim Fakültesi önünde saat 12.15’te tekrar toplandı ve rektörlüğe doğru isteklerini bir daha bildirmek ve imzaları iletmek için yürüyüşe geçti. Yürüyüş esnasında kitle sık sık “Ali İsmail Korkmaz Onurumuzdur” , “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür” sloganları atıldı. Ayrıca, “Öğrenci Düşmanı Davut Aydın İstifa” sloganı ile rektörü istifaya davet edildi.

Rektörlük binasına ulaştıklarında öğrenciler kapalı kapılar ve rektör ile diğer yöneticilerin binada olmadığı yanıtıyla karşılaştı. Rektörlük önünde bekleyişe geçen öğrenciler, kapıları zorlayarak açtırdı ve binanın ilk kapısından içeri girdi. Daha önce binada olmadıkları söylenen yöneticilerden rektör yardımcısının binada olduğu bilgisi gelince, seçilen 3 öğrenci temsilcisi binaya giriş yaparak, rektör yardımcısı ile görüştü. Bu sırada dışarıda olan kitle sloganlar ve şarkılar eşliğinde bekleyişine devam etti ve öğrenci temsilcilerinin görüşmesi bitince “Ali İsmail Korkmaz Onurumuzdur” sloganları ile eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu