Güncel

Alişan Şanlı mezarı başında anıldı

H.Merkezi:ABD elçiliğine 1 Şubat günü feda eylemi yapan Alişan Şanlı Ordu Gürgentepe İlçesi Akören köyünde ki mezarı başında TAYAD’lı aileler tarafından anıldı.

Alişan Şanlı’nın cenazesi 2 Şubat günü polis tarafından Ordu’ya kaçırılmıştı. Ailesi polisin yaptığı baskı nedeniyle sabahın erken saatlerinde cenazeyi defnetti. TAYAD’lı aileler 3 Şubat günü Alişan Şanlı’nın mezarı başında bir anma gerçekleştirdiler. Anmaya gidenlere Fatsa, Ordu ve çok sayıda Jandarma tarafından kuşatılan köy girişinde kimlik kontrolü yapıldı ve aranmaları olduğu gerekçesiyle 2 kişi gözaltına alındı.

“ALİŞAN ŞANLI ÖLÜMSÜZDÜR” yazılı pankart ile mezarlığa doğru yürüyen kitle yürüyüş boyunca sık sık “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Amerika Defol Bu Vatan Bizim”, “Yaşasın Feda Eylemimiz”, “Katil ABD İşbirlikçi AKP”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarını attı. Mezar başına gelindiğinde ise 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından TAYAD adına bir konuşma yapıldı. TAYAD adına konuşmayı yapan İsmail Kara; “Yıllar sonra çocuklarımız polislerin yaptığı işkencelerden dolayı, vatanlarını sevdiklerinden dolayı, vatanlarına hasret olduklarından dolayı bu öfkeyle nerede olurlarsa olsunlar geldiler. Ama bir feda eylemiyle geldiler” dedi.

Konuşmanın ardından anma okunan şiirler ve marşlarla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu