GüncelManşet

Aliboğazı şehidi Alican Bulut için 40 yemeği verildi

İstanbul: Dersim-Aliboğazı’na yönelik TC ordusunun saldırısı sırasında şehit düşen TİKKO gerillası Alican Bulut için ailesi tarafından Küçük Armutlu Cemevin’de 40 yemeği verildi.

23-29 Kasım 2016 tarihlerinde devletin Dersim-Aliboğazı’nda, gerillaya yönelik saldırısı sırasında tarihi bir direnişle ölümsüzleşen 8 TKP/ML TİKKO gerillasından Alican Bulut (Orhan) için ailesi Küçük Armutlu Cemevi’nde 40 yemeği verdi.

Verilen 40 yemeğine Alican Bulut ile birlikte ölümsüzleşen Hasan Karakoç ve Samet Tosun’un aileleri, 2 Şubat 2011 tarihinde göçük altında kalarak ölümsüzleşen Nurşen Aslan’ın ailesi, Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri(PŞTA), Küçük Armutlu Halk Cephesi ve Alican’ın yoldaşları, mahalle arkadaşları katıldı.

Küçük Armutlu Cemevi’nde onlarca kişinin katıldığı 40 yemeğinde okunan duaların ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından PŞTA adına yapılan konuşmada Alican Bulut’un ve yoldaşlarının verdiği mücadelenin haklılığına değinildi. Ayrıca Ocak ayının son haftası gerçekleştirilen geleneksel “Devrim ve Komünizm Şehitlerini Anma” programının açıklanmasının ardından yine aynı duyarlılıkla katılım çağrısı yapan PŞTA, Dersim Aliboğazı’nda Alican Bulut ile aynı günlerde ölümsüleşen Hasan Karakoç için, Pazar(yarın) saat 12.00’da Altınşehir Cemevi’nde verilecek 40 yemeğine çağrı yaptı.

{gallery}alican40yemegi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu