DünyaGençlik

Almanya | “YDG olarak alanlarda ırkçılığa karşı faaliyetimizi yürüteceğiz”

Avrupa’da faaliyet yürüten Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Almanya’da ırkçılığa karşı kampanya çalışması gerçekleştirdi

Avrupa’da faaliyet yürüten Yeni Demokratik Gençlik’in (YDG) Almanya Ülke Gençlik Komitesi (ÜGK), ‘Smash Racism’ adı altında ırkçılığa karşı kampanya çalışması gerçekleştirdi. Ülkenin çok sayıda şehrinde gerçekleştirilen kampanyaya dair YDG, sosyal medya hesabından şunları ifade etti:

“Gün geçtikçe ırkçılığın çok vahim bir duruma dönüştüğünü görüyoruz. Mültecilere olan saldırılar, sağ ve ırkçı partilerin polis teşkilatı içerisinde faaliyet yürütmeleri, göçmen derneklerine ve üyelerine tehditler, Hanau’da 9 göçmenin bir faşist tarafından katledilmesi vb. birçok saldırının gerçekleştiği bir süreçten geçiyoruz. Artan bu ırkçılığa karşı Almanya ÜGK‘sının örgütlemiş olduğu ırkçılık kampanyası 01 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Bu kampanya çerçevesinde ÜGK’nın çıkarmış olduğu ırkçılığa karşı broşürler alanlara dağıtıldı. Pandemi ile başlayan kısıtlamalara rağmen birçok alanda faaliyet yürütülerek broşürler çeşitli sokak eylemlerinde öğrenci ve genç kesimlere ilettik. Örneğin Ekim ayında gerçekleşen ‘Bundesweiter Montagsdemo’ yani, ‘Pazartesi yürüyüşlerinde’ broşürlerimizi hem stantlarda hem de sokaklarda dağıttık.

Elbette pandemi sürecinden kaynaklı zorluklar çektik fakat YDG olarak çeşitli çözümler üreterek kampanyamızı hız kesmeden sürdürdük. Irkçılığın ve gençliğin yoğun olduğu semtlerde posta kutularına broşürlerimizi koyarak kitlelere ulaşmasını sağladık. Aynı zamanda YDG MYK’sının çıkarmış olduğu “SMASH RACISM – with solidarity” stickerları bulunduğumuz şehirlerin sokaklarına yapıştırdık. Ayrıca ırkçılık kampanyası kapsamında hedeflenen film gösterimini iki alanımızda gerçekleştirdik. Covid-19 salgını sürecinde yürütemediğimiz faaliyetlerimizi önümüzdeki süreçte devam edeceğiz. Irkçılığın gittikçe artığı bir süreçte kampanyanın bitmesi faaliyetlerimizin de son bulacağı anlamına kesinlikle gelmiyor. Tam tersine, daha kararlı ve disiplinli bir şekilde YDG olarak alanlarda ırkçılığa karşı faaliyetimizi yürüteceğiz”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu