GüncelManşet

Alperen Ocakları Başkanı’ndan yine Onur yürüyüşüne tehdit!

H. Merkezi: Alperen Ocakları nefret dolu sözlerle 25 Haziran günü yapılacak Onur Yürüyüşünü hedef aldı.

2016 LGBTİ+ ve Trans Onur Yürüyüşü’nü tehdit eden, hakkında dava açılan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican “Devlet eğer müsaade ederse biz müsaade etmeyeceğiz, biz yürütmeyeceğiz” şeklinde bu yıl da LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nü tehdit etti.

Kültür TV’de (KRT) yayınlanan bir televizyon programına katılan Mican adlı ırkçı, nefret, ayrımcı, cinsiyetçi ifadeler kullanarak yapılacak yürüyüşü hedef aldı.

 “Devlet eğer müsaade ederse biz müsaade etmeyeceğiz, biz yürütmeyeceğiz. Biz hiçbir şekilde ne olursa olsun yürütmeyeceğiz. Onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya. İstesek 200 bin kişi de buluruz.

Bunların projesi her mahallede bir yapı oluşturmak. İstihbaratımızı uyarıyoruz. Bu bir proje, kapitalist, komünist, emperyalist güçlerin projesi. Eşcinselliği yaygınlaştırarak, aile birliğini yok etmek, üremeyi durdurmak, karı koca ilişkisini sonlandırmak ve karı koca ilişkisinden doğan çocukların yetişip vatana millete hayırlı fert olabilmesini engellemek istiyorlar. Aile yapısının temeline koyulmuş dinamittir. Gençler o yöne doğru meylediyorlar. Özellikle mahalle çalışmalarına indiler.” Şeklinde sözler sarf eden Mican, geçtiğimiz yıl ise benzeri nefret içerikli sözlerle ONUR yürüyüşünü hedef aldığı için hakkında dava açılmıştı.

Ne olmuştu?

Mican, geçtiğimiz yıl da onur yürüyüşlerini tehdit etmiş, homofobik ve transfobik nefret söyleminde bulunmuştu. “İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” diyen Mican tepkilerin ardından yeni bir açıklama yaparak, “Biz Taksim’de sopalarla kovalayalım demedik” demek zorunda kalmıştı.

Mican’ın bu açıklamasının ardından LGBTİ dernekleri suç duyurusunda bulunmuş, açılan davanın ilk duruşması 18 Mayıs’ta görülmüştü. “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılanan Kürşat Mican ve avukatı mahkemeye gelmemişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu