Güncel

Altınşehir’de kampanya çalışmaları sürüyor

Bizler Altınşehir ÖG okurları olarak yaklaşan 1 Mayıs ve İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yılı vesilesiyle düzenlenen kampanya çerçevesinde bölgedeki çalışmalarımızı hızlandırdık.

Afiş ve bildiri, gazete dağıtımı gibi çalışmaların yanı sıra bu süreçte daha fazla ev ziyaret ederek bölge halkıyla olan ilişkilerimizi geliştirmeye çalıştık. Her gittiğimiz ev bizleri sıcak çayları ile karşıladı.

Sohbetler daha çok kentsel dönüşüm, eğitim sorunları, uyuşturucu kullanımı ve hırsızlık olayları gibi sorunlarda neler yapabileceğimiz üzerine şekillendi. Bu konuda düşüncelerimizi halkla tartışma ve birlikte çözüm üretmek için bir araya gelmenin önemi üzerine konuşma imkanı bulduk.

Her sohbet mahalle halkının ihtiyaçları doğrultusunda bir kurumun olmaması üzerine şekillendi. Özellikle gençler mahallenin sorunları doğrultusunda bir kurumun olması gerekliliğini vurguluyorlar.

Bizlere yönelik en büyük eleştiri ise gazetenin düzenli gelmemesi ve bölgedeki çalışmalarımızda bir süreklilik olmaması yönünde oldu. Bu çalışmalar esnasında gördük ki halkın bizden beklentileri büyük. Bu beklentiye karşılık olabilmek için çalışmalarımızı kampanyamız süresince daha planlı hale getirelim!

 

Altınşehir’den bir ÖG okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu