Güncel

Amasya Halkının “geçici” zaferi

 

H.Merkezi: Amasya’da Borsa İlköğretim okulunun karşısındaki parka yapılmak istenen akaryakıt istasyonu inşaatı için mahkemeden gelen “geçici süre ile durdurma” kararı ile parktaki imar için yürütme durduruldu.

Amasya Baro Başkanı Ahmet Melik Derindere mahkemenin idarenin savunması alınıncaya kadar yürütmeyi durdurma kararı verdiğini belirterek, “Şu an için amacımıza ulaştık. Mahkeme savunmanın alınmasının ardından tekrar değerlendirme yapacak. Tarafları dinleyecek, delilleri değerlendirecek daha sonra nihai kararını verecek” dedi.

Ağaçlar kesilerek petrol istasyonu şantiyesi alanına çevrilmek istenen parka Amasya halkı direnerek ve gece gündüz parklarında nöbet tutarak cevap verdiler. Direniş sonucu park alanının akaryakıt istasyonu yapılmak istenmesi üzerine açılan iptal davasında, mahkeme geçici yürütmeyi durdurma kararı çıkarmak zorunda kaldı.

Amasya Dayanışması sosyal medyaya yaptığı açıklamada, “Mahkeme sadece yürütmeyi durdurdu. Direnişimiz bitmedi mücademiz sonuna kadar devam edecektir ve takipçisi olacağız” dedi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu