GüncelManşet

Amed 8 Mart Çalışmalarından

3 Mart 2013. Bu tarihe haftalardır hazırlanıyoruz. Çünkü 3 Mart bizim için 8 Mart’tı. Yoğun bir şekilde çalışmalarımızı ördük. Yurtlarda, okulda, şehir merkezinde dağıtımlar yaparak kadınlarımıza Yeni Demokrat Kadın’ı tanıtmak için elimizden geleni yaptık. Ve büyük gün geldi çattı. İnanılmaz heyecanlıydık. Bu bizim her halimizden belliydi. Yürüyüş Urfa Kapı’dan başladı, yürüyüş saatini beklerken ortamı renklendirmek için halaylara başladık. Sonra tüm kadınlar coşkuyla, aşkla, tutkuyla halaya katıldı. Müzik yoktu belki ama; bütün kadınlarda kendini hissettiren büyük bir coşku vardı.

Birkaç fotoğraf çektik. O kadar güzel, o kadar doğal fotoğraflar çıktı ki ortaya.. O küçük çocuğun yöresel kıyafet içerisinde ‘ Jin, jiyan, azadi! ‘ diye bağırması, zafer işareti yapma çabası harikaydı. En sonunda yürüyüş başladı sloganlar ata ata büyük bir coşkuyla yürüdük, alana girdik sonunda. Yeni Demokrat Kadınlar olarak durmadık, zılgıtlarla halaylarla canlandırdık orayı…

Bu günün sonunda anladık ki kadınlar gerçekten var olduğunu anlamaya başlıyor. Bu bizi daha çok mutlu etti. Emeğimizin karşılığını alıyoruz, alacağız. Kadın olarak biz de varız! Şan olsun 8 Mart! Her biji 8 Adar!

Amed’ten Bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu