Güncel

Amed HDK “ÇHD’liler serbest bırakılsın”

Amed: Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Amed İl Meclisi, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halk Cephesi’ne yönelik siyasi operasyonları protesto etmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

ACZ Plaza önünde içinde, Partizan’ın da olduğu Amed HDK bileşenleri bir araya geldi. Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz. Yaşasın devrimci dayanışma” yazılı pankartın açıldığı, tutuklananların resimlerinin taşındığı eylemde sık sık “Faşizme karşı omuz omuza“, “Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz” sloganları atıldı.

HDK adına açıklama yapan Hayati Yıldız daha önce “KCK operasyonları” adı altında demokratik siyaset yürüten belediye başkanlarının, akademisyenlerin, gazetecilerin ve avukatların tutuklandığına değinerek, egemenlerin bu defa hedefinde Halk Cephesi, Çağdaş Hukukçular Derneği, Halkın Hukuk Bürosu avukatları, İdil Kültür Merkezi ve Grup Yorum olduğunu belirtti.

Yıldız Toplumsal mücadele güçlerini her alanda savunmasız bırakmaya çalışan hukuksuz, adaletsiz yargı sistemi, daha önce ‘KCK’ ile başlattığı şimdi de ‘DHKP-C’ adı altında yoğunlaştırdığı, özelde avukatları genelde ise devrimcileri hedef alan saldırılarının toplumsal mücadele dinamiklerini ve devrimci mücadeleyi geriletmeyeceği, daha da ileri taşıyacağına şüphe yoktur” dedi.

Tutuklanan avukatlar, sanatçılar, Grup Yorum üyeleri ve Yürüyüş dergisi çalışanlarının serbest bırakılmasının istenmesinin ardından basın açıklanması sloganlar ile son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu