GüncelManşet

Amed’de halk sokakta, direnişteydi

Amed: PKK ve PAJK’lı tutsaklarının başlattıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevinin 49. gününde Amed’ de halk sokağa çıktı.

Açlık grevlerine dikkat çekmek için 30 Ekim günü sabah saatlerinden itibaren sokağa çıkan halka kolluk kuvvetleri saldırdı.

Kepenklerin kapalı olduğu, toplu taşıma araçlarının çalışmadığı, okulların boykot edildiği adeta hayatın durduğu bugünde, kolluk kuvvetleri ile halk arasında çatışmalar yaşandı.

Yaşanan çatışmalar Amed’in her tarafına yayıldı.

BDP’lilerin 5 Nolu Zindan önünde yapmak istediği grup toplantısına polisin izin vermemesi üzerine Bağlar’da; Mevlana Halit, Nükhet Coşkun, Akyol Caddesi, Emek Caddesi, Sento Caddesi ve Kuruçeşme bölgelerinde polisle yoğun çatışmalar yaşandı.

Sabahın erken saatlerinde sokağa çıkan halk, akşam saatlerine kadar çatıştı. Bu saate kadar aralıklarla süren çatışmalar ara sokaklarda devam ediyor.

AKP Bağlar ilçe binası önünde konuşlanan kolluk kuvvetleri ile kitle arasında çatışma yaşandı. Kitleye helikopterden ve akreplerden atılan gaz bombalarına halk taşlarla, eline geçirdiği her şeyle karşılık verdi.

Devletin bugün için Amed’e diğer illerden takviye kuvvet getirdiği gözlerden kaçmadı. Halkı tehdit eden, üzerlerine gaz bombalarıyla saldıran, basın mensuplarına gaz bombası atan bir düşmanla karşı karşıyaydı Amed halkı.

 

Resimler için bakınız:

http://www.ozgurgelecek.net/index.php/resim-galerisi.html?func=detail&id=1424

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu