Gençlik

Ankara’ da YDG okuruna polis saldırısı!

Ankara: Ankara’ da bir YDG okuru dün akşam polis saldırısına ve tehdidine maruz kaldı! 

Baskı, taciz, tehdit vb. yöntemlerle devrimci faaliyeti engellemeye çalışan devlet, polisleri eliyle gerçekleştirdikleri saldırılarını bir süredir yoğunlaştırmış durumda. 

Dün akşam saat 10.30 sıralarında Sıhhiye civarında gerçekleşen olayda bir YDG okuru, iki sivil polis tarafından arkasından seslenilerek çağrılmış, kimlik sorulmuştur. Kendi kimlikleri görmek istenince sinirlenen sivil polisler, fiziki olarak saldırıya geçmiş ve YDG okurunu yere düşürdükten sonra ayağa bileğine bastırırak hareket etmesini engellemiştir ve “Çok göze batıyorsun, takıldığın kişilere dikkat et yoksa senin de üzerini çizeriz!” diyerek tehdit etmişlerdir. 

YDG okuru küfür ve hakaretlerle birleşen bu fiziki saldırıdan kurtulmayı başarsa da polisin tehdit ve saldırılardan vaz geçmeyeceğini iyi biliyoruz.
Daha önce de yine Ankara’ da bir başka YDG okurunun yurduna sivil polisler gitmiş, ailesi aranarak “Oğlunuz TİKKO’ cularla takılıyor, dikkat edin” denerek gözdağı verilmeye çalışılmıştır. 

Benzeri saldırılar İzmir, Mersin gibi yerlerde son zamanlarda sıkça yaşanır olmuştur. 

Devrimci, demokrat, yurtseverlere yönelik saldırıların bir parçası olarak gazetemiz okurlarına ve YDG okurlarına yönelen saldırılar devrimci faaliyeti durduramayacaktır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu