Güncel

Ankara Keçiören Bölgesi Şölen Çalışmaları Devam Ediyor

24 Ekim Çarşamba günü Danişment, İncirli ve Sanatoryum caddesi üzerinde yoğun bildiri dağıtımı gerçekleştirdik. Yol üzerinde bulunan esnaflarla konuşup bildirilerimizi verdik. İncirli’ye pankartımızı astık.

26 Ekim Cuma günü Piyangotepe, Atapark, İncirli, Danişment ve 19 Mayıs  bölgelerine çok yoğun afişleme çalışması yaptık. Afişleme çalışmalarımız esnasında afişlerle ilgilenen kişilerle çeşitli sohbetlerde bulunduk.

27 Ekim Cumartesi günü Piyangotepe, İncirli, Danişment, Atapark, 19 Mayıs mahallerinin çeşitli sokaklarında ve caddelerinde ve Sanatoryum caddesinde güncel sorunlara dair ajitasyonlar çekerek 11 Kasım’da Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şölenine Keçiören Halkını davet ettik.

Genel olarak Alevi kesiminin oturduğu mahalleler olmasından kaynaklı ajitasyonlarımız da son süreçlerde Alevilere yönelik katliam politikalarını teşhir ettik, geçmişte Alevilere yönelik gerçekleştiren katliamların hesabının sorulacağını belirtip, Suriye’ye karşı planlanan savaş politikalarının teşhirini yaptık ve işsizliğe, yoksulluğa ve hak gasplarına karşı 11 Kasım’da Umudu Tohumca Büyütmeye çağırdık.

Bildiri dağıtımı esnasında etkinliği duyduklarını belirten ve geleceğini söyleyen insanların olması ve bazı insanlarla yürüttüğümüz çeşitli tartışmalar bizi coşkulandırdı.

Bildiri dağıtımı sonrasında da 19 Aralık katliamı sırasında bedenini ateşe vererek düşmana korku salarak şehit düşen Ali İhsan Özkan’ın anası Hayriye Ana’yı ziyaret edip konser davetiyemizi verdik.

29 Ekim Pazartesi günü de 19 Mayıs Pazar’ında bildiri dağıtımı gerçekleştireceğiz.

Umudu Tohumca, Tohumu Umutla Büyütüyoruz.

Umudun Türküsünü Hep Birlikte Söylemek İçin 11 Kasım’da Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şöleninde Buluşalım…


Keçiören Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu