Güncel

Ankara Keçiören Bölgesi Şölen çalışmaları

Şölen çalışmalarına başlamadan önce yeni bölgelerde de şölen çalışmaları yapıp ileriye dönük faaliyet bölgeleri oluşturmak kapsamında Keçiören Bölge Komisyonu kuruldu. Komisyonun kurulması ile birlikte Keçiören’de hızlı bir şekilde şölen çalışmalarına start verdik.

13 Ekim Cumartesi günü Keçiören’de Piyangotepe, İncirli, Kuşcağız, Danişment’e yoğun afişleme yapıldı.

17 Ekim Perşembe günü Keçiören’de devrimci demokratlar kurumlara davetiyelerimizi bıraktık. Ve bazı bölgelere Şölenle ilgili ve otobüs kalkış noktalarının da yazdığı pankartlarımızı astık.

20 Ekim Cumartesi Günü yırtılan afişlerimizin yerine yenisini asmak hem de yeni yerlere afişlerimizi yapmak için tekrardan Piyangotepe, Danişment, incirli, 19 Mayıs’ a afişleme yaptık. Bizim için yeni bir bölge olan Ovacık’a da girip oraya da afişlerimizi götürdük. Genel olarak afişleme esnasında halkın ilgisi yoğundu ve afişlerimizle ilgilenenlere de otobüs kalkış noktasını vs. söyleyip genel sorunlara dair sohbetler ettik.

21 Ekim Pazar günü İncirli Lisesi’nin çıkışında broşür dağıtımı gerçekleştirdik. Daha sonra İncirli, Danişment, Piyangotepe bölgelerinde broşür dağıtımına devam ettik.

Afişlerimizin İP’li faşistler tarafından kapanmış ve yırtılmış olduğundan kaynaklı 23 Ekim Salı günü tekrardan afişlemeye çıktık. İP’li faşistlerin afişlerini yırtıp, tahrip olan afişlerimizi yeniledik. Genel olarak İncirli’nin bir kısmına ve 19 Mayıs ile Piyangotepe bölgelerine yoğun afişlerimizi astık.

Yapılan yoğun çalışmalardan kapsamlı afişlerimizi yaparken insanların afişleri gördük, haberimiz var ve otobüs kalkış yerlerini ve ulaşımla ilgili sorular sorması bizim coşkumuzu artırmış oldu.

Bayram boyunca da çalışmalarımızı Keçiören bölgesinde yoğunlaştırarak devam edeceğiz.

Umudu Tohumca, Tohumu Umutla Büyütüyoruz!

Keçiören Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu