Güncel

Ankara üniversitesinde faşist saldırılar

Ankara: Geçtiğimiz haftalarda Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya fakültesinde faşistler devrimci öğrencilere sopalar ve satırlarla saldırarak bir öğrenciyi yaralamışlardı.

Faşist saldırının ardından çıkan çatışmada faşistlere karşılık veren devrimciler faşistleri geri püskürtmüşlerdi. Çıkan olayların ardından eğitime 1 hafta ara verilmiş bir haftanın ardından okula giden öğrenciler yeni bir faşist saldırı ile karşı karşıya kalmışlardı. Özel güvenlik görevlileri kampüse girişte “geniş güvenlik önlemleri” altında okula giren tüm öğrencilerin çantalarını detaylı bir biçimde aradılar. Her faşist saldırı sırasında faşistlerin okula rahatça girmesini sağlayan ÖGB’ler çare olarak öğrencilerin çantalarını arayarak olaylara engel olmaya çalışmaktadırlar. Arama sırasında uzun kuyruklar oluşurken aramaya karşı çıkan devrimci demokrat öğrenciler üniversite yönetimini ve ÖGB’yi sloganlarla protesto ederek arama yapılmasına engel oldular.

Ankara Üniversitesi Cebeci fakültesinde de faşistlerin topluluğu olan Turkuaz Kültür ve Sanat Topluluğunun yapacağı etkinliğe aralarında YDG’ lilerinde bulunduğu devrimci demokrat ilerici ve yurtsever öğrenciler müdahale etti. Faşistlerin soda şişeleriyle öğrencilere saldırmasıyla devrimci demokrat öğrenciler de karşılık verdi. Ardından polis okula girerek faşistleri yoğun güvenlik önlemleriyle okuldan çıkardı.

Ankara YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu