GüncelManşet

Ankara YDG’den Taylan Turunç için eylem çağrısı!

Ankara: Ankara Yeni Demokrat Gençlik, Ümraniye Katliamı’nın 21. yılında 1 Mayıs Mahallesi’nde gerçekleştirilen anma yürüyüşünün ardından polis saldırısı sonrası gözaltına alınarak tutuklanan YDG okuru Taylan Turunç için yapacağı basın açıklamasına çağrıda bulundu.

Taylan Turunç’un dün çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Maltepe L Tipi Hapishane’ye gönderilmesinin ardından Yeni Demokrat Gençlik tarafından Turunç’un serbest bırakılması için eylemler yapılmaya devam ediyor.

Ankara Yeni Demokrat Gençlik Taylan Turunç’un tutuklanmasına ilişkin, Cizîr’de operasyonları “Başarı ile tamamladık” diyen TC devletinin “başarısızlığı”nın devrimci, demokrat tüm kesimlere yönelik saldırısı ile kendini gösterdiği açıklamasında bulundu ve T. Kürdistanı’ndaki direnişe omuz vermenin önünün kapatılmaya çalışıldığını ifade etti.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok şehirdeki okurlarımızın ailesi aranarak tehdit edilmiş hatta bununla kalmayarak birçok yoldaşımız kaçırılarak ajanlaştırma politikasına girişilmiştir. Fakat hiçbir şekilde faşist TC devletinin saldırılarına karşı geri adım atmadık atmayacağız! Bu saldırılara, gözaltılara, tutuklamalara karşı Yeni Demokrat Gençlik mücadelemizin haklılığını ve meşruluğunu sonuna kadar haykıracağız!” ifadelerini kullanan Ankara YDG, “Taylan Turunç’a Özgürlük” şiarı ile saat 18.30’da Yüksel Caddesi(İnsanlık Anıtı Önü)’nde gerçekleştirilecek basın açıklamasına çağrıda bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu