Güncel

Ankara’da 16 Mart anması

Ankara üniversitesi Cebeci kampüsünde düzenlenen sinevizyon etkinliğiyle başlayan 16 Mart Beyazıt ve Halepçe katliamları anması, Cebeci kampüsünden Sakarya caddesine gerçekleştirilen yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasıyla sonlandırıldı.

Kampüs içerisinde Eğitim Bilimleri Fakültesinde toplanılması ile başlayan DPG, Ekim Gençliği, Gençler Meydana İnsiyatifi, Gençlik Muhalefeti, Genç-Sen, Kızıl Hareket, ÖGD, Öğrenci Dayanışması, SDH, SGD, TÜM-İGD, YDG’nin örgütlediği anma programı, kampüs içinde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Siyasal Bilgiler Fakültesi kantininde yapılan sinevizyon etkinliğiyle devam etti.

Sinevizyonda Roboski, Halepçe, Gazi ve Beyazıt katliamlarına eşit ağırlıkta yer verildi. Atılan sloganlarla da Beyazıt, Halepçe, Roboski, Gazi katliamlarını unutturmayacağını vurgulayan yaklaşık 140 kişilik kitle, Kampüsün önünden yolu trafiğe kapatarak Sakarya caddesine yürüdü. Sakarya Caddesinde atılan kısa turun ardından basın açıklaması okundu. Anma programı, içeriğinde faşizmin katliamcı politikalarının bugün de sürdüğünü vurgulayan ve bu katliamların unutturulmasına izin verilmeyeceğini belirtilen bir basın açıklamasıyla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu