Güncel

Ankara’da afiş yapan yoldaşlarımıza polisten saldırı!

Ankara: İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yılı için yürüttüğümüz kampaya çalışmaları finale doğru ilerlerken Kızılay’da kampanya afişlerini yapan yoldaşlarımız bugün saat 08.15 sularında işkence edilerek Çankaya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapacaklarını söyleyen onu aşkın sivil ve resmi polis kendi hukuklarını bile çiğneyerek bu işlemi karakolda yapmak istediler! İşlemin burada da yapılabileceğini söyleyen yoldaşlarımız zorla götürülmek istendi. Bir yoldaşımız saçından sürüklenirken bir başka yoldaşımız da boğazından sıkılarak arabaya konuldu. Polisin işkenceci gerçek yüzü tekmeler ve yumruklarla bir kez daha ortaya çıktı.

Polisler, öncesinde durumu gören bir kadının “Ne var yani bu afişte, şu yaptığınıza bakın” tepkisine karşı çareyi kadını oradan uzaklaştırmakta bulmuştur. 

Polis aracına bindirilirken ve araç içerisinde saldırıya uğrayan yoldaşlarımızın “Bizi nereye götürüyorsunuz, avukatımıza haber vereceğiz?” sorusuna karşılık “Nereye gitmek istersiniz” gibi cevaplar verilerek tehditler savurmuşlardır. 

Yoldaşlarımız, Çankaya Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan “çevreyi kirletme cezası”nın ardından adli tıptan darp raporu almışlardır. İşkencelerin bir kısmı bu rapora da geçmiştir.

Yoldaşlarımız adli tıp raporunun alınması sonrasında serbest bırakılmışlardır.

Bu olay, egemenlerin İbrahim Kaypakkaya korkusunun somut bir göstergesidir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu