Güncel

Ankara’da şölenle ilgili toplantı gerçekleştirildi

Ankara: 11 Kasım’da İstanbul Sinan Erdem Kapalı Salonu’nda “Umudu Tohumca Büyütüyoruz!” şiarıyla gerçekleştirilecek şölenin hazırlıkları kapsamında 23 Eylül günü Ankara’da bir toplantı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya 40.yıl süreciyle ilgili değerlendirme yapılarak başlanırken 11 Kasım’la ilgili ayrıntılı bir bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından da Ankara’da ne yapılabileceğine ve kitlenin etkinlikle ilgili düşüncelerine dair tartışmalar yürütüldü.

Tartışmalarda 11 Kasım’daki şölene günü kotarmak üzerinden değil 12 Kasım’ı örgütlemek üzerinden bakıldığı, alanlardaki politik gündemlere dair kampanyalara hem kitlenin gündemine tesir etmek hem de 11 Kasım’ın alt yapısını oluşturmak amacıyla faaliyet yürütüldüğü, İstanbul’da kentsel dönüşüme karşı gerçekleştirilen kampanyanın bunun önemli bir ayağı olduğu söylendi. Kampanya süreciyle ilgili hem kendilerinin hem de kitlenin örgütlendiği bir dönem geçirildiği vurgulanırken konuşmalara şu cümlelerle devam edildi; “Politik olarak sürece dahil olmaya başladıkça sürece müdahil de olmaya başlıyoruz. 40 yıllık tarihimize baktığımızda biz olmamız gereken yerde değiliz. Ancak bu bir yakınma değildir. Önemli olan olmamız gereken yere varmak için doğru politikalara sarılmaktır.”

Toplantı, süreç değerlendirmesinin ardından 11 Kasım’la ilgili teknik ayrıntılar ve kitle çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmeyle devam etti. Şölen çalışmalarına Nisan ayında başlandığı ve etkinliğin yapılacağı yer için de politik cüretle 20.000 kişilik yer seçildiği söylenirken, yapılan konuşmada İstanbul’da konserle ilgili yapılan teknik hazırlıklar ve kitle toplantılarından da bahsedildi.

Şölene dair toplantıya katılanlarının görüşlerini belirttiği kısımda ise şölen çalışmasının güncel gelişmelerle birlikte sürdürüldüğü takdirde başarılı olabileceği vurgusu önemli bir ayrıntı olarak yer aldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu