Güncel

Ankara’da Taksim protestosu

Ankara: Çok sayıda kişinin yaralandığı ve gözaltına alındığı İstanbul 1 Mayısında yaşanan devlet terörü KESK çağrısıyla yapılan yürüyüşle protesto edildi.

Yüksel Caddesi’nden AKP İl Binası’na “AKP faşizmine teslim olmayacağız!” denerek yapılan yürüyüşle Taksim, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli ve İstanbul’un tamamında direnen, tüm alanları dolduran yüzbinlerce emekçi, tek bir yomruk olup AKP faşizmine, yasaklarına, anti-demokratik yasalarına boyun eğmeyeceği vurgulandı.

AKP İl Binası önünde okunan basın açıklamasında Taksim engellemesinin sebebinin  AKP Hükümeti ve onun valisi tarafından “AKP’ye karşı gösteri yapacaklar” denerek açıklanmasına karşılık emekçilerin 1 Mayıs alanından koparılamadığı söylendi.

Ayrıca basın metninde yüzlerce kişinin hastanelere başvurduğu belirtilirken 30’a yakın kişiye adli muayene raporu verildiği ve 2 kişinin hedef alınarak kafalarına gaz bombası nedeniyle yaşam savaşı verdiğine dikkat çekildi.

Açıklama “Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olsun! Sokakta işyerlerinde, fabrikalarda, yaşamın her alanında büyüyen bu direniş, alanları titreten bu ses bizim!” denerek bitirildi.

Yürüyüşe KESK’e bağlı sendikaların yanı sıra Partizan, ESP, BDSP, Halkevleri, ÖDP, SDP gibi çok sayıda kurum katıldı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu