Güncel

Antakya okur toplantısından izlenimler

Antakya’da ilk defa yapılan gazete değerlendirmesi bütün yoldaşları çok heyecanlandırdı. Bir abimiz sabaha kadar uyuyamamış, elinde notlarıyla, kitaplarıyla, gazetesiyle gelmişti.

Gerçekleştirdiğimiz okur toplantısında başta Suriye meselesi olmak üzere HDK-HDP, Kaypakkaya Kampanyası, gazeteye abonelik gibi birçok konuda kafa açıcı, oldukça doyurucu tartışmalar yapıldı.

Suriye meselesinde ısrarla üzerinde durduğumuz, tartışılması gereken noktanın; TC ‘nin savaş çığırtkanlığının teşhiri, halkların kardeşliği ve Suriye halkının kaderini, Suriye halkının belirlemesi gerektiğini dillendirmek olmalıdır diye özetleyebiliriz.

Toplantıda görüşülen diğer bir konu olan HDK’de ise kitlelerle buluşmanın önemli bir ayağı olan meclislerin önemine değinildi.

Bir diğer gündemimiz olan Kaypakkaya Kampanyası ile ilgili neler yapabileceklerimiz üzerinden bizleri coşkulandıran görüşler sunulmuştur. Kampanya sürecini koordine etmek amaçlı komisyonlar oluşturduk, neler yapabileceğimizi konuşmak üzere bir toplantı tarihi de kestik.

Üzerinde durduğumuz gazetemizin bir süredir üzerinde çalıştığı abonelik kampanyasına gerekli önemin verilmesi ile ilgili ortak görüş belirtildi.

Gazetemizin genel olarak okunduğu ancak, pratik içerisinde kendini bulmayan okumaların yetersiz olduğu, kopukluklar yaşandığı bir kez daha görülmüştür.  (Antakya ÖG Okurları)

                                                                    

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu