Güncel

Antakya’da 2. Okur Toplantısı Gerçekleştirildi.

Antakya’da Özgür Gelecek gazetesinin 53 ve 54. sayılarının dağıtımı yapıldı. Halkımızın gazeteye olan ilgisi iyiydi. Birçok mahalleye gitmememize rağmen elimizde gazete kalmadı. Bu sayıdan itibaren dağıttığımız gazete sayısının ikiye katlanacağını düşünüyoruz. Elbette bu durum hepimizi çok heyecanlandırdı. Geçtiğimiz günlerde ikincisini gerçekleştirdiğimiz okur toplantısında yeni arkadaşların olması coşkumuzu artırdı. Toplantıda gazetenin genel olarak değerlendirmesini yaptık ve son sayıdaki bazı yazılar ile köşeleri birlikte okuduk. Okurlar toplantıya ellerinde gazete ve birçok yazıyı okumuş olarak geldi. Bu çok olumluydu. Tartışmaların verimini artırdı.

Genel görüş gazetenin çok doyurucu, kafa açıcı ve yazıların çoğunda çözüm önerilerinin son paragrafta verilmesi en çok dikkatleri çeken şeydi. Gazetenin eskiye oranla dilinin çok yalınlaştığı üzerinde durduğumuz diğer bir husustu. Bunda gazetenin doğal muhabirlik çalışmasının etkisi bizce önemliydi. Sendikalar ile ilgili iki sayıdır bir canlılık olduğu, gazetede dikkatimizi çeken diğer bir nokta. Bir arkadaş bunun okuduğu dördüncü gazete olduğunu ve emekçinin gündemini okumaktan özellikle zevk aldığını dile getirerek, bu köşenin kendisini anlattığı için ayrıca heyecanlandığını belirtti. Kaypakkaya Kampanyası ile ilgili yapacaklarımızı ve önümüzdeki süreci de konuştuk.

Toplantıda ayrıca herkesin bir konuda yazı yazma hedefini önümüze koyduk.

Okur toplantılarını düzenli olarak almaya ve gazetemizin her sayısını halkımıza ulaştırmak için özveriyle çalışacağımızı belirterek toplantıyı bitirdik.

 

                                                                      (Antakya ÖG’ Okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu