GüncelManşet

Antakya’da çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor

Harbiye

Kampanya ve 1 Mayıs çalışmalarına Salı günü Harbiye’de devam ettik. Afişleme yaptığımız Harbiye’de DDSB ve Partizan bildirilerini de yoğun bir şekilde dağıtımını yaptık.  Kahvelerde yaptığımız dağıtımda sohbet etme imkânı da bulduk. Bizi gördüklerine memnun olduklarını da dile getirdiler. Cuma günü özgür geleceğin son sayısıyla beraber yine halkımıza gittik, bildirilerle beraber gazetemizi de verdik.

 

Armutlu

Çalışmaları yoğunlaştırdığımız diğer bir alan ise Armutlu. Afişleme yaptığımız ve bildirilerimizi dağıttığımız mahallede ertesi gün söküldüğünü gördük. Yanımıza gelen insanlar AKP’ye olan tepkilerini dile getirdiler. Bugün sökülen afişlerin yerine ısrarla yenilerini yaptık.

 

Samandağ

Hoşgörüsü ve demokrat insanlarıyla tanıdığımız Samandağ bizi sahiplendi ve “Partizanlar siz nerdeydiniz” diye sitemde bulundular. Afiş ve bildiri çalışmaları her geçen gün yoğunlaşarak sürmekte.

Esnafa gazete dağıtımı yaptık. Afişleme sırasında İbrahim Kaypakkaya resmini gören bir esnaf “aaa köylü devrimci!’’, bir başkası “biz 80’lerde yapıyorduk, denize götürüp soğuk suya bizi atıyorlardı’’ diyerek yapılan işkencelere dikkat çekti. Buraya da yapabilirsiniz diye kendisi çağıran halk bizi çok heyecanlandırdı.

Samandağ’da afişleme yaptığımız sırada kolluk kuvveti GBT uygulamasıyla çalışmalarımızı engellemeye çalıştı. Olayın olduğu sırada bir kadının, polisin uygulamasına “verin o afişleri ben pencereme asacağım, gelsin buradan da alsınlar bakalım” diyerek tepkiyle karşı koyması, kadınların öfkelendikleri zaman ne kadar korkusuz olabileceklerinin küçük bir göstergesini oluşturdu.

Bu alanlarda çalışmalarımız devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu