Güncel

Antakya’da Liseliler Ayakta

Antakya: 3 Haziran Pazartesi günü saat13.00’te okullarından çıkan binlerce liseli yolları kapatarak Ulus Meydanı’na kadar yürüdü. Aralarında Liseli YDG’lilerin de bulunduğu liseli gençler Taksim’de yaşanan ve tüm ülkeye yayılan eylemlere polisin faşist saldırılarına karşı eylemlerin süreceğini bildirdi.

Eylemde sık sık “Direne direne kazanacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

 

Tavla Beldesinde Eylem

Yaşananları, devletin faşist yüzünü Partizanlar bulundukları her yerde eylemlerle protesto ediyor. 2 Haziran gecesi Samandağ Tavla Beldesi’nde halk sokaklarda tencere tavalarla sloganlarla devlet şiddetini protesto etti. Partizancıların önderlik etiği eylemde halkımız direnişi selamladı.

 

Katliamları Protesto EDİYORUZ!

Günlerdir halkımız sokakta, Taksim Gezi Parkında yaşananlara öfkesini/tepkisini dile getirmek için her yola başvuruyor. İstanbul’da yaşanan çatışmalarda SODAP üyesinin katledilmesini protesto eden demokrasi güçleri saat 18.00 de Eğitimsen önünde toplanarak Ulus Meydanı’na bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kitlenin önüne barikat kuran polis yürüyüşü engellemek istedi. Partizanlarında aralarında bulunduğu kitle “faşizme karşı omuz omuza” “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” “Bedel Ödedik, Bedel Ödeteceğiz” sloganları atarak katliamı protesto etti. Bası açıklamasının okunmasından sonra sloganlarla yürüyüşün başladığı yere toplu bir şekilde geri dönerek eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu