Güncel

Antalya’da Ocak ayı anması gerçekleştirildi

Antalya: Devrim ve Komünizm şehitleri Antalya’da Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik okurlarının düzenlediği etkinlikle anıldı.

Partizan’ın Ocak ayının son haftasında gerçekleştirdiği “Parti ve Devrim Şehitleri”ni anma etkinlikleri kapsamında 17 Ocak’ta bir anma etkinliği düzenlendi. Anma etkinliği şahverdi şehitleri şahsında bu güne kadar devrim ve komünzim mücadelesinde şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Coşkuyla izlenen Sinevizyon gösterimi ile devam eden etkinliğin ardından devrim şehitlerini anmanın önemi ve gerekliliği üzerinde duruldu.Yapılan konuşmalarda şehitlerimizin halk savaşına önderlik eden bir güç olduğundan, sömürüye,baskıya ve zulme karşı yüreğini ateşe atanların destansı direnişlerinin sürdüğü ve Suruç’ta Ankara’da insanların katledildiği ve şu anda da başta T. Kürdistanı’nda Amed, Şırnex, Cizir, Colemerg il ve ilçelerinde insanların katledilmeye devam edildiği belirtildi.Tüm bunlara karşı şimdi mücadele zamanı olduğu ve mücadelenin her yer de yükselitilmesi zamanı olduğu dile getirildi.

Devrim ve Komünizm şehitleri anma etkinliğine Devrimci Parti, DHF, HDP gibi dost kurumlar da katılım gösterdi. Ve yapılan konuşmalarda da Devrim ve Komünizm şehitleri anılarak, dayanışma çağrısı yapıldı. Okunan şiirler ve yapılan konuşmalar sonunda kapanış konuşması ile etkinlik bitirildi.

 

IMG 0795

IMG 0799

IMG 0796

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu