Güncel

Ağrı’da sağlık çalışanlarına yönelik şiddet protesto edildi

H.Merkezi:Ağrı’da SES, Dev Sağlık-İş ve Ağrı Tabip Odası tarafından 8 Şubat günü, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet protesto edildi.
Ağrı Devlet Hastanesi hekimlerinden 7 aylık hamile Nöroloji uzmanı Dr. Nevroz Ünlü bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı. Saldırgan Ünlü’yü tekmelerle darp etti. Hastanede tedavi altına alınan Ünlü 10 gün iş göremez raporu aldı.
Bu saldırının ardından Ağrı Tabip Odası, SES ve Dev Sağlık İş 2 saat iş bırakarak hastane önünde bir basın açıklaması yaptı. Sendikar adına açıklamayı SES Ağrı Şube Başkanı Dr. Heval Bozdağ okudu. Sistemin çıkmazlarının yol açtığı sorunların sağlık çalışanlarının sırtına bindirdiği yükü protesto etmek için toplandıklarını belirten Bozdağ; “Sağlıkta dönüşüm programı ile birlikte sağlık alanında yaşadığımız aksaklıkların, hastanın müşteri olarak görülmesinin, acillerde ücret ödemenizin, katkı ve katılım ücretlerinin, performans sisteminin, niteliksiz bir sağlık hizmeti almanızın, yetersiz personelin, kışkırtılmış sağlık talebinin, elinde torba torba ilaçla ‘o poliklinik benim, bu poliklinik senin’ dolaşmanızın sorumlusu bizler değiliz… Sistem çıkmazları içerisinde tüm çabalarımıza rağmen çözüm olamıyoruz.” dedi. Bozdağ konuşmasını “Artık halkımızın bilmesi gerekir, sorunların bizden değil, sistemden kaynaklandığını görmeleri gerekir” diyerek sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu