GüncelManşet

Antakya Partizan: Şehidimizi Sahiplenmeye!

2 Haziran

2 Haziran Cumartesi günü Uğur Mumcu Meydanının da toplanan on binler valilik binasına yürüdü. Valilik önündeki kitleyi yanlış “yönlendirmeyle” tekrar eylemi başlattığı yere dönmüş, alanı trafiğe kapatarak çok coşkulu gösteriler gerçekleştirdi. Saat 01.00 sularında kitlenin büyük bir kısmı alanı terk ettikten sonra alanda kalan ve büyük kısmını gençlerin oluşturduğu kitleye polis azgınca saldırdı. Daha sonra AKP Gençlik Kolları polis desteğiyle kitleye saldırdı.

Polisin öldürmek için şuursuzca attığı gaz bombalarından çok kişi yaralandı. Sert saldırılardan dolayı ara sokaklara kaçan kişileri ellerinde odunlarla bekleyen siviller linç ederek kapısı açık bulunan evlere yardım ediyorsunuz diye saldırarak gözaltı uygulamıştır.

 

3 Haziran

Antakya: 3 Haziran gecesi saat 20.00 itibariyle Uğur Mumcu Meydanı’nı dolduran halk sloganlarla sokakta, mahalle halkı ışık söndürerek, tencere tava çalarak direnişi selamlamaya bu gece de devam etti.

Partizanlarında aralarında bulunduğu on binlerin yürüyüşe başlamasıyla gaz, cop, tazyikli su ile devletin faşizan yüzü de o alanda kendini bir daha tekrar etti. Faşizm karşısında genci, yaşlısı saatlerce sokak sokak çatışan, barikatlar kuran kitleye halk kapılarını açtı, barikatları güçlendirmek için evlerinde ne var ise balkonlardan aşağıya atarak halkın gücünü katillere bir daha gösterdi.

Direnen, çatışan kitle karşısında aciz kalan TC’nin polisi katliamcı tarihindeki isimlere 22 yaşındaki Abdullah Cömert’i eklemiştir.

Katleden devlet halkın öfkesinden korkup ortalıktan çekilmiştir. Sabah saatlerine kadar sokaklarda olan Armutlu halkı bugün Adana’ya otopsi için götürülen şehidini yine sokaklarda isyanla bekliyor.

Tüm halkımızı şehidimizi sahiplenmeye, isyanımızı büyütmeye Uğur Mumcu Meydanı’na çağırıyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu