Dünya

ATİF’ten 2 Temmuz’da sokağa çağrı

H. Merkezi: 2 Temmuz’un 21. yıldönümü yaklaşırken, yazılı bir açıklama yapan ATİF, “Almanya’da yaşayan tüm Türkiyeli göçmen emekçileri, 2 Temmuz’da Sivas şehitlerini anmak ve faşist TC’den hesap sormak için sokağa, eyleme çağırıyoruz” dedi.

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu/Federasyona Kalkerên Ji Tirkî Li Almanya (ATİF), yaptığı yazılı bir açıklama ile Sivas-Madımak Katliamı’nı 21. yılında protesto etti ve “Faşist TC devleti kurulduğu günden bugüne katliamlarla varlığını sürdüregelmiştir” dedi.

Sivas’ta katliama karışmış faşistler göstermelik tutuklansa da daha sonra çoğu zaman aşımında serbest bırakılmıştır” diyen ATİF, devletin bu konudaki samimiyetsizliğini, “Bir taraftan devrimci, ilerici, muhalif kesimler tutuklanıp yıllarca zindanlarda çürütülürken, açık bir şekilde katliam yapanlar elini kolunu sallayarak gezmektedirler” sözleriyle dile getirdi.

 

“2 Temmuz’da sokağa, eyleme…”

“Faşist TC katliamlarını günümüzde de sürdürmektedir” diyen ATİF, buna örnek olarak şunları söyledi: “Gezi’de, Taksim’de, Antakya’da, Ankara’da çevresini, doğasını korumak için sokağa çıkan kitlelere, Lice’de olduğu gibi yeni karakolların yapılmasına karşı çıkan Kürt halkına, Soma’daki işçi katliamında akrabalarını kaybedenlerin tepkilerini gösterenlere saldırmaktadır. Kısacası faşizmin politikalarına boyun eğmeyen her kese saldırmakta, öldürmekte, ağır yaralamakta ve tutuklayıp yıllarca zindanlarda çürütmektedir.

Bizler ATİF Sivas katliamının 21. yılında, hayatını kaybetmiş tüm canlarımızı saygıyla anıyor, onların anılarını mücadelemizde yaşatacağımıza söz veriyoruz” diyen ATİF, son olarak “Almanya’da yaşayan tüm Türkiyeli göçmen emekçileri, 2 Temmuz’da Sivas şehitlerini anmak ve faşist TC’den hesap sormak için sokağa, eyleme çağırıyoruz” şeklinde çağrıda bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu