Dünya

ATİF’ten 3 Şubat Efrîn eylemlerine çağrı: Mülteciler sokakları terk etmiyor!

H. Merkezi: Bir açıklama yapan ATİF, “Efrîn halkının direnişini Kobanê direnişi ruhuyla büyütelim” diyerek 3 Şubat Cumartesi günü Almanya genelinde gerçekleştirilecek olan “Efrîn Halkıyla Dayanışma Yürüyüşleri”ne tüm güçleriyle katılım çağrısı yaptı.

Türkiyeli ve Kürdistanlı mülteci örgütlerinin, TC faşizminin Efrîn’e dönük işgale karşı sokakları saran öfkesi dinmiyor. Başta Almanya olmak üzere Avrupa2nın dört bir yanında mülteci örgütleri ve devrimci kurumlar Efrîn için dayanışma eylemlerini sürdürüyor. Bu kapsamda 3 Şubat Cumartesi günü Almanya’nın birçok kentinde “Efrîn Halkıyla Dayanışma Yürüyüşleri” düzenlenecek.

 

“Efrîn halkının direnişini Kobanê direnişi ruhuyla büyütelim”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) “Efrîn halkı muazzam güç dengesizliğine karşın faşist işgalcilere karşı yüksek bir kararlılıkla direnişi büyütüyor. Efrîn halkının bu direnişini sahiplenelim, Almanya’da yaşayan Türkiyeli ve Kürdistanlı göçmenler olarak sokakları ısındırmaya devam edelim. Daha yüksek bir coşku, daha yüksek bir kararlılıkla işgalcilerin karşısında set olalım” dedi.

“Efrîn halkı teslim olmamıştır, yüksek bir kararlılık ve büyük bedellerle direnmektedir. Bizlere düşen görev dün Kobanê direnişinde olduğu gibi, bugün de Efrîn halkının bu direnişine ses katmaktır. Tüm dünya halklarına bu faşist işgali ve karşısında gelişen direnişi anlatmaktır” şeklinde sürdürülen açıklamada 3 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Efrîn Halkıyla Dayanışma Yürüyüşleri”nin çalışmalarına tüm güçleriyle katılım çağrısı yapılarak Efrîn halkının direnişini Kobanê direnişi ruhuyla büyütelim” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu